August 2014

where should i start?

14. august 2014 at 15:05 | Ems*
Marných pokusů na rozjetí tohoto blogu už bylo hodně, a tak myslím, že je na čase se do toho konečně položit a rozjet to tady. Ehm. Takže čím bych měla začít.
Zde jsem vám dávala takový, no dalo by se říct tag, ze kterého byste se o mě měli pravděpodobně něco dozvědět. Rozhodla jsem se, že první 3 dny spojím dohromady, a by toho bylo víc, a ty další si necháme na příště.
Day 1 - Popiš sama sebe
Day 2 - Tvoje oblíbené jídlo a pití
Day 3 - Oblíbené televizní seriály


Popiš sama sebe.
Ehm.
Zasekli jsme se pravděpodobně hnedka u první otázky, ale nevadí.
Upřímně nevím, jak bych samu sebe popsala. Jsem trochu cynická, mám ráda ironii. Nesnáším když je někdo naivní a patetický. Mám ráda kulturu, ráda chodím na výstavy, do divadla, zajímá mě architektura. Ráda čtu, i když pomalu. Ráda se dívám na seriály, filmy, nepokládám se za člověka dvakrát společenského. A miluju kavárny /a kdo ne?/, svoje město /Brno/, dobré jídlo, čaje a cestování!

Healthy | via Tumblr
Tvoje oblíbené jídlo a pití.
Já mám jídlo opravdu ráda. Teda kdo ne, ale myslím dobré jídlo. Dokola a dokola bych mohla chodit po kavárnách, ochutnávat další příchutě dortů, makronek, cheesecaků .. Mám ráda kuchyni italskou /stejně jako snad každý v dnešní době/ a francouzskou. Mám ráda stravu pestrou a lehkou. A ráda ochutnám všechno! Jedinou věc, kterou teda ne-e je rizoto. Kombinace rýže, masa a zeleniny? děkuji, nechci.
Co se týče pití, už jste jistě pochopili, že s čaj já můžu. mám ráda všechny, nejradši mám jasmínový, ještě raději zelený s jasmínem. A taky bylinkové. Černý čaj je klasika, ať už s mlíkem nebo ne. Mám ráda i roiboosy, všechny, nejlepší je ale vanilkový!
My Fatty Desires | via Tumblr
Free Download Tea time Wallpaper in 1280x800 resolutions.

Oblíbené televizní seriály.
kdybyste se mě ptali na mé oblíbené slovo, tak vám řeknu, že je to dilema. Tím myslím to slovo dilema, protože zrovna v tomhle případě bych ho mileráda použila. A i když nesnáším slovo srdcovka, nevo slovní spojení srdeční záležitost /jak patetické, fujky/, tak zrovna v případě seriálu The Vampire Diaries by se použít dalo. Ten seriál sleduju už hodně dlouho, strašně mě baví, mám v něm všechno co potřebuju - napětí, akci, trochu hororových prvků, dobré herce i jejich herecké výkony a trocha té romantiky. Prostě MŮJ seriál!
Nyck | via Tumblr

další seriál, který mě v poslední době nadchnul, je Game of Thrones. Spojení sředověku, přesně takového, jak si ho představuju - všechno to probodávání, prostí lidé vs. šlechta, které jde jen o peníze, všechny ty incidenty královské rodiny, o kterých jakmile se někdo dozví, tak nějakou nešťastnou náhodou umřel .. tohle vešchno ve spojení s trochu scifi a fantasy, společně s výpravností a dějem, který vás naprosto vtáhne a skvělými hereckými výkony, dělá z tohodle seriálů společně s TVD můj nejoblíbenější!
add a caption

Další seriály jsou ty komediální. Tam na první místo pravděpodobně s jistotou umisťuju seriál Friends, který jem sledovala už jako malá /to, že jsem asi tak půlce věcí nerozumněla, to můžeme opominout/, máme všechny série na DVD a já si je tak pouštím kdykoli mám chuť na chvíli vypnout, zasmát, když jsem nemocná .. A každý díl jsem tak viděla už mockrát a stejně mě to nikdy nepřestává bavit. Pro mě už nestárnoucí klasika se stále vtipným humorem!
F.R.I.E.N.D.S.
Další bude The Big Bang Theory. Moc nevím co k tomu říct, jen prostě to, že díky věděckému prostředí a Sheldonovi je to prostě originální. A nakonec i How I Met your Mother, je přesto, že momentálně je to spíše minulost. A tím nemyslím to, že už byla odvysíláná finálová epizoda, ale tak nějak se to nezařadilo mezi ty seriály, na tkeré bych se mohla dívat stále dokola a stále by mě bavili. A tak po tom, co už jsem viděla většinu dílů vícekrát, mě tento seriál už prostě moc nebaví, některé vtipy mi už bohužel příjdou až docela trapné a nejvíc mě zklamala finálová epizoda, ve které komediální seriál zakončili dle mého spíše jako drama, rozhodně více reálně, víc než byl do té doby celý seriál směřovaný.
♡ The Big Bang Theory ♡

A nakonec ještě za zmínku stojí Sherlock, jemuž šílenství jsem sice nepropadla, ale i přesto musím říct, že seriál je to více než dobrý, díly jsou napínavé a herecké výkony skvělé.
Johnlock

A pak bych ještě ráda zmínila Pretty Little liars, což je sice seriál s velmi dobrým konceptem a postavami, ale bohužel díky nekonečnému protahování se z toho stává už spíše slátanina. Takže tak do 3.série dobrý, ale pak už to jde tak nějak do kytek.

Seriálů, které mám ráda je víc, ráda se třeba v televizi podvím na Jullie Lescaut, Vraždy v Midsomeru nebo Případy detektiva Murdocha, dřív jsem milovala disney seriály a jediný český seriál, na tkerý jsem se vydržela dívat, byl Gympl. Jo a první seriál, na tkerý jsem se dívala a který bych rozhodně nepokládala za špatný, byl Glee. Ale po třetí sérii mě to nějak přestalo bavit. A jednu dobu jsem se dívala i na Gossip Girl, jenže ve čtvrté sérii, kdy už každý chodil s každým snad milionkrát, mě to stejně jako glee prostě přestalo bavit.
Blair and Chuck | via Tumblr